چه نوع دربی برای مطب مناسب است؟

درب مطب

چه نوع دربی برای مطب مناسب است؟

در این مقاله می خواهیم توضیح بدهیم که چه نوع دربی برای مطب مناسب است. در ابتدا باید به این مسئله توجه شود که مطب درچه محیطی قرار دارد؟ منظور از این جمله این است که اگر محل کار شما در یک محیط پر سروصدا قرار دارد، علاوه بر اکوستیک درب مطب باید عایق بندی دیوار و پنجره هم مورد توجه قراربگیرد .

در وهله ی اول به سراغ درب مورد نظر می رویم .موثرترین راهکار برای کاهش اصوات،آکوستیک و لمسه کوبی درب میباشد. منظور از اکوستیک همان عایقکاری و یا خدماتی بر روی درب میباشد که مانع انتقال اصوات از محیطی به محیط دیگر می شود.

آکوستیک درب بهترین گزینه برای دربهای کلینیک می باشد چون در این صورت توانستیم از ایجاد صدای مزاحم بین دو فضا جلوگیری کنیم.

چرم مورد استفاده در آکوستیک درب مطب چه نوعی میباشد؟

روکشی که برای این منظور استفاده می شود باید شرایط لازم را داشته باشد. منظور از شرایط لازم اینست که حدالامکان چرم یا پارچه ای مقاوم باشد و دچار پوسیدگی و یا ساییدگی نشود. دوماً اینکه روکش کشسانی مورد لازم را داشته باشد یعنی اینکه در اثر شسته شدن دچار افت کیفیت نگردد. بنابراین یکی از ارکان مهم در عایق سازی و آکوستیک ، انتخاب چرم و پارچه مناسب میباشد.

طرحهای مناسب برای لمسه درب :

بعد از انتخاب چرم ،نوبت به انتخاب طرح لمسه میباشد. منظور از طرح لمسه این است که طرح لوزی، مربعی ، درخت خورده و یا ساده باشد. حتی ممکن است طرح شامل اشکال هندسی هم باشد. این مسئله بسته به سلیقه و سفارشی مشتری میباشد. مشاوره و  متخصصین آکوستیک کار حتما راهنمایی های لازم در مورد طرح و نقش مطلوب را ارائه خواهند داد.

مناسبترین طرح جهت درب مطب:

در اینجا می خواهیم مناسب ترین طرح جهت مطب و یا کلینیک پزشکی را ارائه نماییم. طرحهای کلاسیک و یا لمسه کوبی لوزی یا مربعی بهترین گزینه برای آکوستیک درب کلینیک پزشکی است . اما همانطور که بیان شد این مسئله کاملاً سلیقه ای بوده و طبق نظر مشتری میباشد.

چه رنگهایی مناسب عایق بندی و آکوستیک درب مرکز درمانی میباشد؟

رنگهای مورد استفاده برای این منظور بیشتر رنگهای خنثی میباشد. و یا مناسب با دیزاین محل باید انتخاب گردد. مثلاً اگر نیمکت مطب رنگ قهوه ای بوده برای چرمکوبی درب از رنگهای کرم و یا رنگهای روشن و تیره ی قهوه ای مورد استفاده قرار گیرد. یا اگر در دیزاین از رنگ سفید استفاده شده می توان برای لمسه کوبی درب از رنگ طوسی استفاده شود. ما در این زمینه مشاورینی داریم که می تواند کمک شایانی به انتخاب بهتر شما ارائه نماید.

ست نمودن نیمکت مطب با آکوستیک درب:

منظور از این مقوله این است که سعی شود دیزاین یکپارچه ای برای مطب تعریف شود. مثلاً کفی های نیمکت درمانگاه با چرم مود استفاده در درب یکسان باشد. در این صورت نمای خوبی به محل خواهیم داد. حتی می تواند از لمسه در ترکیب نیمکت و در استفاده نمود . و یا اینکه دوخت همسان را برای هر دو محصول مورد نظر بکار برد. این یکی از پیشنهادات ما به شما عزیزان میباشد. برای دریافت راهنمایی های لازم می توانید با متخصصین ما تماس حاصل فرمائید.

دیدگاهتان را بنویسید