پارچه مبلمان را چگونه انتخاب کنیم؟

پارچه مبلمان

از چه نوع پارچه برای تعمیر مبلمان خود استفاده کنیم؟

آنچه مشتری را به فکر و اندیشه در ارتباط با تعمیر و رویه کوبی مبلمان  وامیدارد، انتخاب پارچه و نوع آن میباشد .

در واقع انتخاب رویه مبلی و ست نمودن آن با دکور منزل،چالشی است که بسیاری از مشتریان با آن مواجه هستند.

گروه تولیدی رزمبل توانسته نقش مهمی در زمینه انتخاب روکش مبلی مناسب با مبلمان مشتری ایفا نماید. همچنین مشاوره ی لازم در زمینه جنس رویه مبلمان مناسب و با کیفیت به مشتریان ارائه نماید .

اما اینکه چگونه بتوان یک روکش ایده آل از نوع جنس و رنگ آن انتخاب نمود، را در این مقاله توضیح و بیان خواهیم نمود.

در وهله ی اول باید به این مسئله توجه نمود که مبلمان شما از چه نوعی میباشد. منظور از نوع مبلمان همان مبل استیل و یا راحتی میباشد.

انتخاب پارچه ی مناسب برای مبلمان استیل و سلطنتی

در مبلمان استیل بیشتر از روکش های های ساتن و یا مخمل گلدار و یا  ساده استفاده می کنند. بطوریکه در دیواره ی مبلمان تکی از تک گ استفاده می کنند. اما در نشیمن مبل های میزبان و یا مبلمان تکی از زمینه های ساده استفاده می کنند. همینطور در دیواره پشتی مبلمان استیل از طرح های ریزگلدار استفاده می کنند .

بطور کل باید گفت این پیشنهادات سلیقه ای بوده و افراد می توانند پارچه مبلمان خود را مطابق با نظرات خود انتخاب و ترکیب نمایند .

پیشنهادات متخصصین رویه کوبی رزمبل استفاده از ترکیب چند مدل طرح از یک نوع رنگ و جنس پارچه و در واقع از یک خانواده ی طرح و مدل میباشد.

مثلاً می توان از گلهای بزرگ برای کاناپه سه نفره و از گلهای ریز برای تک نفره ها و از طرح ساده برای تشک مبلمان استفاده نمود.

توجه شود که پارچه ها باید از خانواده هم باشند .یعنی فقط طرح جزئی متفاوت شود که در اکثر پارچه فروشان این خانواده از طرح ها موجود میباشد .

انتخاب پارچه ی مناسب برای مبلمان راحتی

در مورد مبلمان راحتی و انتخاب پارچه مبلی راحتی باید به این مسئله توجه نمود که پارچه ی مبلی قبلی چه مشکل و ایراداتی از نظر شما داشت؟ چه مسئله و یا مشکلی در در پارچه مبلمان خود بیشتر به چشم می خورد و آزار دهنده بود؟

بنابراین باید سعی بر رفع آن از طریق انتخاب یک پارچه مبلی مناسبتر باشیم.

پیشنهاد مشاورین ما

نوع طرح و مدل رویه مبلی برای مبلمان استیل و راحتی کاملاً متفاوت است. در مبلمان راحتی بیشتر از پارچه های کنفی و مخمل و یا شانل استفاده می گردد .

بطوریکه نمای مناسب به مبلمان راحتی می دهد. اما باید رنگ آن نیز مورد توجه قرار گیرد مبلمان راحتی چون بیشتر در معرض استفاده و نشستن قرار میگیرند، باید از رویه هایی استفاده گردند که استهلاک کمتر و مقاومت بیشتر داشته باشند .

همچنین باید رنگ مناسبی داشته باشد تا کمتر دچار چرک رنگ قرار گیرند.

پارچه مناسب برای مبلمان راحتی اغلب از جنس هایی تهیه می گردد ،که بتوان در صورت کثیف شدن به راحتی تمیز گردد. و همچنین در اثر تمیز نمودن و سائیدن تار و پود آن از بین نرود .

مرکز تعمیر و رویه کوبی رزمبل مشاورانی دارد که به مشتریان خود توصیه می کند ، برای انتخاب رویه ی مناسب مبلمان راحتی از پارچه های کنفی و یا کوبلن استفاده گردد. به این دلیل که در گذر زمان دچار ریزش تارو پود و یا سائیدگی روکش نشود.

دیدگاهتان را بنویسید